Ректорът на Свищовската академия проведе работни срещи с депутати от 47-то Народно събрание

Две работни срещи проведе ректорът проф. д-р Марияна Божинова в Стопанска академия „Д. А. Ценов” с депутати от 47-то Народно събрание. На 29.01.2022 г. в Свищовското висше училище гостуваха Настимир Ананиев – председател на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление и Йордан Терзийски – зам.-председател на Комисията и депутат от 4-ти МИР Велико Търново. На 31.01.2022 г. в Академията гостува Момчил Иванов – народен представител от 4-ти МИР Велико Търново. От страна на домакините, в срещите участваха също зам.-ректорът доц. д-р Румен Ерусалимов, помощник-ректорът Венцислав Танев, финансовият директор доц. д-р Марин Маринов, главният счетоводител Валерий Александров.

В рамките на работните срещи, проведени в конструктивен дух, ректорът сподели за съвместни проекти и инициативи, по които Свищовската академия си партнира с други висши училища. Сред основните обсъждани теми с народните представители бяха проектът за бюджет на Свищовското висше училище за 2022 г., академичната инфраструктура и имотите на Академията.