Ректорът удостои с почетен плакет на Стопанска академия „Д. А. Ценов“ Държавния университет в Калиш, Полша

С почетен плакет „85 години Стопанска академия „Д. А. Ценов“, ректорът проф. д-р Марияна Божинова удостои Държавния университет за приложни науки в гр. Калиш (Полша) за дългогодишно ползотворно сътрудничество между двете висши училища. Почетният плакет бе връчен на зам.-ректора на полския университет проф. Татяна Манастерска по време на работна среща в Свищовската академия.
В срещата участваха също доц. д-р Румен Ерусалимов – зам.-ректор „Студентска политика, институционални комуникации и продължаващо обучение“ на СА „Д. А. Ценов“ и проф. Ирек Джубек – директор на Изследователския и внедрителски център в полския университет. В рамките на срещаща бяха обсъдени бъдещи партньорства по линия на програма Еразъм+, обучението на студенти и научноизследователската дейност.
Гостите участваха с доклад и в юбилейната международна научно-практическа онлайн конференция „Устойчиво развитие и социално-икономическа кохезия през XXI век – тенденции и предизвикателства”, организирана от Стопанска академия „Димитър А. Ценов” по повод нейната 85-годишнина, която се проведе под патронажа на Президента на Р България, Румен Радев.