Резултати от Националния ученически конкурс за есе „БЪДЕЩЕТО НА СЧЕТОВОДСТВОТО – МНОГО МИНАЛО И МАЛКО НАСТОЯЩЕ“

В месеца на патронния празник на Стопанска академия „Д. А. Ценов“ катедра „Счетоводна отчетност” организира ежегодното Национално ученическо състезание по счетоводство. Във връзка с 86 години Стопанска Академия „Д. А. Ценов” – Свищов и 86 години преподаване и обучение по счетоводство в Свищовското висше училище тази година то се проведе под формата на Национален ученически конкурс за есе – „БЪДЕЩЕТО НА СЧЕТОВОДСТВОТО – МНОГО МИНАЛО И МАЛКО НАСТОЯЩЕ“. В рамките на конкурса бяха получени и оценени 73 есета от единадесетокласници и дванадесетокласници, представители на средни училища от 21 града в България. Това за пореден път доказва огромния интерес към счетоводството, защото то е и винаги ще бъде езика на бизнеса!
Всички ученици демонстрираха творческо мислене, като представиха интересни и иновативни идеи и разсъждения, а есетата им се отличаваха с оригиналност и креативност. Те показаха колко амбициозни и упорити са бъдещите счетоводители, които умеят да боравят не само с цифрите, но владеят и силата на словото.

Всички участници доказаха, че МОГАТ – благодарение на личностните си качества и на качествата на техните учители!
Поздравления за Вас и Вашите учители!

Комисия в състав от членове на катедра „Счетоводна отчетност“ – Свищов обобщи резултатите и оцени разработките в навечерието на Студентския празник (8 декември 2022 г.). Екипът не случайно избра тази емблематична дата – с пожелания всички Вие да станете наши колеги – студенти на Свищовската Алма матер.

Всеки от участниците в конкурса получава Сертификат за участие. Сертификатите предоставят предимство на завършващите средношколци при кандидатстване в СА „Д. А. Ценов“ – Свищов да бъдат приети за студенти по първо желание в редовна форма на обучение.
КОМИСИЯТА ОТЛИЧИ НАЙ-ДОБРИТЕ РАЗРАБОТКИ С ГРАМОТИ.

► Учениците, оценени със 100 точки от 12 клас, са:
Ширин Емилова  Борисова с ръководител г-жа Ивелина Петрова  – Грамота от Ректора
Ивона Ванева Михайлова с ръководител г-жа Диляна Ангелова – Грамота от Декана на факултет „Стопанска отчетност“
Ивелина Драгомирова Дочкова с ръководител г-жа Ивелина Петрова – Грамота от катедра „Счетоводна отчетност“
Магдалена Георгиева Георгиева с ръководител г-жа Диана Ганчева – Грамота от счетоводната практика

► Учениците, оценени със 100 точки от 11 клас, са:
Анета Валентинова Велева с ръководител г-жа Даниела Коюмджиева – Грамота от Ректора
Евелин Тодорова Стойчева с ръководител г-жа Таня Андреева– Грамота от Декана на факултет „Стопанска отчетност“
Моника Милчева Николова с ръководител г-жа Симона Кирилова – Грамота от катедра „Счетоводна отчетност“
Мерве Билгин Бейджет с ръководител г-жа Марияна Винарова – Грамота от счетоводната практика
Грамота-поощрение се връчва на Полина Красимирова Илиева с ръководител г-н Ангел Ангелов.

Скъпи учители и ученици,
Желаем Ви здраве, успехи, предизвикателства и до нови срещи!