С демонстрационен мач между преподаватели и студенти приключи най-масовия турнир в Стопанска академия

Най-масовата спортна проява в Стопанска академия „Димитър А. Ценов”  - турнира по футбол, приключи с демонстрационен мач между преподаватели и студенти.

В тазгодишното издание на турнира, който ежегодно се организира от катедра „Физическо възпитание и спорт” и Студентски съвет, участваха рекорден брой студенти. Близо 400 възпитаници на свищовското висше училище от всички курсове и специалности, включително и магистри в редовна форма на обучение, сформираха 38 отбора, разпределени чрез жребий за първи кръг в 8 групи. Според правилата за провеждане на футболната надпревара по варианта „Футбол 5”, признат от Международната футболна федерация (ФИФА), в рамките на две полувремена от по 15 мин., всеки отбор излизаше на терена с 4 полеви играчи и един вратар с право за неограничен брой смени.

След множество изиграни мачове и оспорвана надпревара сред студентите, шампион за 2013г. стана отбор „Хапят ли”. Капитан на победителите бе Младен Райчев – IV курс,  спец. „Икономика на търговията”, а в състава на тима бяха още първокурсниците Николай Димитров и Денчо Гюров, четвъртокурсниците Дениз Ибрахимов и Мариан Давидов, и трима магистри – Владимир Лазаров, Димитър Петков, Георги Павлов.

Купата и златните медали на победителите в турнира връчи зам.-ректорът по „Бакалавърско и магистърско обучение“ – проф. д-р Любен Кирев. На 2-ро място се класира отбор „Спортист”, чиито състезатели получиха сребърните си медали и тениски на СА „Д. А. Ценов” от доц. д-р Христофор Стоянов – ръководител катедра „Физическо възпитание и спорт”. Бронзовите отличия връчи на отбор „Онлайн” председателя на Студентски съвет – Бояна Дюлгерова. За класиралия се на 4-ро място тим „Интернационал” също бяха осигурени тениски с логото на Стопанска академия, връчени от проф. д-р Красимир Шишманов. Статуетка за „най-полезен играч” сред студентските отбори  получи Калоян Станчев – III курс, спец „Застраховане и социално дело”.

В демонстрационния мач между преподаватели и студенти опитът си каза думата. При спазване на строга игрова дисциплина, срещата приключи с резултат 5:0 в полза на преподавателите. За победата допринесоха както капитанът на отбора – проф. Кирев, така и всички останали преподаватели, участвали в различни моменти от мача: проф. д-р Красимир Шишманов и ас. Асен Божиков от катедра „Бизнес информатика”; доц. д-р Стоян Проданов, ас. Николай Георгиев и докторант Стефан Проданов – катедра „Финанси и кредит”; гл. ас. д-р Иван Андреев – катедра „Счетоводна отчетност”; гл. ас. д-р Радослав Йорданов – катедра „Маркетинг”; ас. Жельо Желев – катедра „Контрол и анализ на стопанската дейност”; ст. преп. Асен Атанасов и ст. преп. Радослав Николов – катедра „Физическо възпитание и спорт”.

Организаторите на спортната проява осигуриха награди и за двама състезатели от преподавателския отбор. Награда за дългогодишен принос към спортната дейност на Стопанска академия получи проф. д-р Любен Кирев.  Призът за най-добре играещ професор бе присъден на проф. д-р Красимир Шишманов. Двете награди връчи ръководителят на катедра „Физическо възпитание и спорт” доц. д-р Христофор Стоянов.