С подходите за управление на банков продуктов портфейл се запознаха студентите-маркетолози

Презентация на тема „Управление на продуктовия портфейл в Централна кооперативна банка” представи пред студенти от специалност „Маркетинг” Мартин Тананеев – специалист „Проблемни кредити” в банка ЦКБ – клон Свищов. В рамките на семинарното занятие по дисциплината „Маркетинг на финансовите услуги”, организирано от гл. ас. д-р Ваня Григорова, на тяхното внимание беше предоставена информация за продуктовия асортимент на банката, практическите подходи за гъвкаво управление, вариантите за неговото разширяване и обновяване, и потребителските сегменти, към които са насочени услугите на банката.

В отговор на поставени въпроси от студентите, Тананеев разясни възможностите за отпускане и ползване на целеви студентски кредити за обучение и за бригади, начините за откриване на детски депозити и за избор на продукти, насочени към целева аудитория на деца от 10 до 14 и повече години, както и за взаимното спестяване с продукта „ЦКБ – Сила”. Също така подробно бяха разгледани VIP-банкирането, картовите продуктови вариации и преференциалните условия, насочени към студентския сегмент. В заключение, гост-лекторът и студентите изразиха взаимното си желание в най-скоро време да се реализира посещение в работната среда в ЦКБ – клон Свищов с цел проследяване на документооборота при различните финансови операции с клиенти-физически лица и движението на маркетинговата информация между отделните звена на банката.