Съобщение относно здравното осигуряване на студентите от II, III и IV курс, редовна форма на обучение

Всички студенти в редовна форма – ОБУЧЕНИЕ ПО ДЪРЖАВНА ПОРЪЧКА и редовна форма – ОБУЧЕНИЕ СРЕЩУ ЗАПЛАЩАНЕ, които не са навършили 26-годишна възраст и не получават доходи, върху които се дължат здравноосигурителни вноски, се осигуряват за сметка на държавния бюджет чрез СА „Д. А. Ценов“ – Свищов.
Правото на здравно осигуряване се установява с ДЕКЛАРАЦИЯ. Бланката се купува от Академичната книжарница на I-ви етаж във Факултетски корпус.
За учебната 2024/2025 година, попълнената ДЕКЛАРАЦИЯ се подава във Фронт офис „Обслужване на студенти“ до 25 октомври 2024 г.
Подадената ДЕКЛАРАЦИЯ важи за една учебна година, включително м. юли, август и септември 2025 г.
Студентите, които не подадат декларация, остават без здравни осигуровки!