Седмото издание на програмата „Предприемачи в науката“ – 2024 г. набира проектни предложения

Програмата „Предприемачи в науката“ е разработена от фондация Карол Знание за подкрепа студенти, докторанти и млади учени, които разработват проекти с потенциално приложение и имат позитивно въздействие върху околната среда и обществото.
Програмата „Предприемачи в науката“ е с фокус Impact Investing и за участие са поканени проекти със социално и екологично въздействие разработени от:
• Студенти, които развиват бизнес идея, базирана на научна разработка;
• Докторанти, редовна, задочна или свободна форма на обучение;
• Учени, защитили докторска степен до 5 години преди датата на кандидатстване в конкурса.
Участието е безплатно и включва присъствени лекции и работа с ментор. На финала всеки участник представя проекта си с pitch deck в конкурса „Предприемач в науката“ с награда 30 000 лв.  Жури на конкурса са впечатляващите лектори и ментори в програмата – учени-предприемачи, предприемачи, бизнес ангели, инвеститори, лидери и водещи експерти в своята област у нас и по света.

Важни срокове:
• Обучителна програма „Предприемачи в науката“: 25 септември - 4 декември 2024 г.
• Конкурс „Предприемач в науката 2024“: 11 декември 2024 г.
За да кандидатствате за „Предприемачи в науката 2024“ изпратете CV, мотивационно писмо и резюме на проекта си на knowledge@karoll.bg

Подробна информация за програмата ще намерите на сайта на фондация Карол Знание: https://www.karollknowledge.bg/enterp