Семинар на тема „Отворената наука в медиите” организира БТА

Семинар на тема „Отворената наука в медиите” организира Българската телеграфна агенция. Екипът на „Школа БТА” кани преподавателите от Стопанска академия „Димитър А. Ценов” да участват в двучасовия семинар, който ще се ще се проведе на 1 април 2022 г. от 14.00 ч. в зала „МаксиМ” на адреса на агенцията: София, бул. „Цариградско шосе” 49, етаж 1.

Темите, по които ще се дискутира, са:

1. Подкрепа от БТА за представяне на науката в медиите – с участието на Кирил Вълчев, генерален директор на БТА;
  2. Популяризиране на науката в обществото и борба с лъженауката чрез традиционни и съвременни средства за комуникация – с участието на доц. Георги Лозанов, директор на дирекция за знание и култура ЛИК;
  3. Практически съвети към научните организации и висшите училища за по-добро популяризиране сред обществото на науката и на научните изследвания – с участието на Евгения Друмева, заместник генерален директор по информационна политика.

Семинарът ще се излъчва и в ZOOM.
Може да заявите Вашето участие до 22.03.2022 г., като направите регистрация ТУК.