Сертификати за обучение по италиански език връчи Стопанска академия на свищовски ученици

Ученици от Професионалната гимназия по лека промишленост и строителство в Свищов получиха сертификати за завършен курс по италиански език А1, проведен в Центъра за професионално обучение при Стопанска академия „Димитър А. Ценов”. Обучението на средношколците бе по проект „Европейски опит за качествено професионално образование и обучение”, програма ЕРАЗЪМ+, реализиран от Професионалната гимназия. По проекта, две ученически групи ще реализират мобилности в чужбина за професионално обучение чрез практика с цел разширяване на професионалните знания и умения по изучаваната професия в реална работна среда. Първата група, която приключи по-рано своето обучение по английски език в Стопанска академия, ще реализира мобилност във Великобритания през м. април.

Във втората група бяха включени 10 ученици, които в продължение на 90 учебни часа изучаваха италиански език – 60 часа с акцент развитие на комуникативни умения и 30 часа за усвояване на специализирана терминология в областта на ресторантьорството. Те ще проведат производствена практика в Римини, Италия през м. юли. Учениците получиха своите сертификати на официална церемония в академичния Център за професионално обучение. Приветствия към учениците отправиха директорът на гимназията инж. Веска Николова, зам.-кметът Анелия Димитрова и началникът на отдел „Образование” Румяна Кузева.