Сключен е договор за взаимно сътрудничество между Киевският национален икономически университет (Украйна) и Стопанска академия

По време на официална визита (16.07.2013 г.) на делегация от Стопанска академия "Димитър А. Ценов" в Киевският национален икономически университет (Украйна) бе сключен договор за партньорство между двете висши училища, подписан от Ректора на свищовската Алма Матер - проф. д-р Величко Адамов и Ректора на Киевският национален икономически университет - академик проф. д-р.ик.н. Анатолий Павленко, герой на Украйна. В образователните класации на висшите училища в Украйна, Киевският национален икономически университет заема позиция в топ 3 на университетите в Украйна и лидерска позиция сред икономическите държавни висши училища.