Стажантска програма на НАТО за студенти

Уважаеми колеги,
Като трансатлантическа организация, НАТО предлага различни програми, които предоставят възможности за развитие и съвместна дейност.
Стажантската програма на НАТО дава възможност за шестмесечни стажове на младежи, с изявени интереси в различни области. Кандидатите трябва да са студенти, навършили 21 г. или да са лица, завършили наскоро висшето си образование (преди 12 месеца).

Подходящи кандидати са студенти от специалности като политологиямеждународни отношения и изучаващите дисциплини, свързани със сигурността, или икономика, финанси или човешки ресурси. В стажантската програма могат да се включат също кандидати, изучаващи информационни технологии, уеб или графичен дизайн, библиотекарски науки или преводаческа дейност. Интересни  възможности има и зa студентите по въздухоплаване и инженерни науки, медии и журналистика.

Програмата включва два типа стажове: чрез финансиране от НАТО (NATO-funded) и чрез предоставяне на безвъзмездна помощ/стипендия от академична институция, която обхваща целия период на стажа (NATO-GRANT). Стажът продължава 6 месеца.

Програмата има четири основни цели:
-    да осигури достъп до най-новите теоретични и технически познания, чрез различни практически задачи.
-    да даде възможност на стажантите да се учат от общността на НАТО и да получат по-добро разбиране за Организацията.
-    да допринесе за създаването на по-разнообразна работна сила.
-    да се разшири разбирането за НАТО в страните-членки.

За повече информация относно кандидатстването и условията, на които трябва да отговарят кандидатите, използвайте следните линкове: