Стипендии на български граждани за обучение, специализации и научни изследвания в чужбина за академичната 2016-2017 година.

Уважаеми колеги,
В Центъра по Международно сътрудничество и проекти е получена покана от Министерството на Образованието и Науката за академичната 2016/2017 година. Обявени са конкурси за отпускане на стипендии за студенти в български държавни висши училища и стипендии за български граждани за следдипломно обучение, специализация, обмяна на опит, провеждане на научни изследвания, четене на лекции и др. в чуждестранни висши училища и научни организации. МОН има готовност да обявява  и допълнителни конкурси за отпускане на стипендии за обучение на български граждани в чужбина съгласно новоподписани спогодби и постъпили предложения от чуждестранни партньори.

Пълният текст на поканата за кандидатстване може да бъде изтеглен от ТУК.