Стипендии за български студенти в баварски университети

Министерството на образованието и науката информира, че Баварският университетски център за Средна, Източна и Югоизточна Европа (Bayhost) предоставя възможности за стипендии за български студенти в баварски университети за учебната 2025/2026 година. Със стипендиите се финансират следдипломни образователни програми (напр. за получаване на магистърска степен) или докторантури в държавен или подкрепян от държавата университет в Бавария.

Стипендията е в размер на 934 евро на месец, отпуска се за една година и може да бъде удължавана два пъти за срок от една година (общо три години). Съществува и възможност за подкрепа за едногодишни научно-изследователски престои в Бавария, в рамките на докторантура, провеждана в България.

Повече информация има в приложените информационни брошури (ТУК) и на следния електронен адрес www.bayhost.de

Срокът за кандидатстване е 1 декември 2024 г.