Стопанска академия „Д. А. Ценов“ награди участник в конкурса „Вълшебството на Великден“

На 16.04.2017 г. (неделя) от 10.30 часа в централната градска градина се проведе детски празник по награждаването на участниците в конкурса „Весел Великден“, организиран от Сдружение „Зелена шапка“ - Свищов. Пред събралите се деца и техните родители представителите на неправителствената организация Катя Сугарева и Мила Шабова споделиха, че участие в конкурса са взели общо 98 деца, разпределени в 3 категории:

• „Моето великденско яйце“ (20 деца);
  • „Рисунка на тема: Великден - най-пъстрият празник“ (65 деца);
  • „Стихотворение на тема: Великден“ (13 деца).

Стопанска академия „Д. А. Ценов“ участва в конкурса със свой представител в журито, както и със специална награда. Гл. ас. д-р Юлиян Господинов - координатор „Образователен маркетинг“ в Академичния център за кариерно консултиране и връзки с обществеността, заедно с Мария Минчева от Networx и Кремена Манзарова от сладкарница „Централ“, имаха тежката задача да прегледат всички рисунки и прочетат стихотворенията, за да отличат най-добрите. Оказа се, че това е наистина трудна задача, защото участниците се бяха представили много добре.

В резултат от работата си, журито реши да даде следните награди:

Категория „Моето великденско яйце“:
I място - Мирела Иванова Митева, 8 г., СУ „Н. Катранов“;
II място - Ралица Руменова Иванова, 8 г., СУ „Д. Благоев“;
III място - Ивет Пламенова Вачкова, 8 г. СУ „Н. Катранов“;
Специална награда на Стопанска академия „Д. А.Ценов“ - Карина Юлиянова Минчева, 8 г., СУ „Н. Катранов“.

Категория „Рисунка на тема: Великден - най-пъстрият празник“:
I място - Леа Константинова Ганева, IV „а“ клас, СУ „Н. Катранов“;
II място - Александра Анатолиева Любенова, II „в“ клас, СУ „Д. Благоев“;
III място - Габриела Димитрова Димитрова, II „в“ клас, СУ „Д. Благоев“;
Специална награда на Networx - Верджиния Красимирова Карабонова, VIII „б“ клас, СУ „Д. Благоев“.

Категория „Стихотворение на тема: Великден“:
I място - Дарина Николова Димитрова, VI „б“ клас, СУ „Н. Катранов“;
II място - Джем Мехмедов Исметов, IV „в“ клас, СУ „Д. Благоев“;
III място - Александра Василева Павлова, III „в“ клас, СУ „Н. Катранов“;
Специална награда на Сладкарница „Централ“ - Мирела Иванова Митева, II „в“ клас, СУ „Н. Катранов“.

Организаторите и журито присъдиха и допълнителни награди. Призът за „Най-активен клас“ спечелиха II „в“ клас на СУ „Н. Катранов“ и I „в“ клас на СУ „Д. Благоев“. Специални награди за „Най-малък участник“ получиха Калина Ивайлова Петрова (5 г., ДГ „Радост“, група „Слънчице“) и Александра Александрова (6 г., ДГ „Детски свят“).

Детското парти премина в приятна атмосфера, с много музика и изпълнения на стихчета и песни. Най-голяма атракция бе търсенето на малки и големи шоколадови яйца в зелените площи на централната градска градина. Десетки деца се втурнаха в тази мисия и повдигнаха градуса на веселието.