Стопанска академия „Д. А. Ценов“ взе участие в уъркшоп по проблемите на устойчивостта

Проф. д-р Маргарита Богданова, доц. д-р Искра Пантелеева и доц. д-р Евелина Парашкевова от Стопанска академия „Д. А. Ценов“- Свищов участваха в уъркшоп, организиран в рамките на изпълнението на проект „Централноевропейска мрежа за устойчива и иновативна икономика“. Събитието бе проведено в периода 24 – 25 май 2022 г., като домакин бе Пражкият университет по икономика и бизнес (гр. Прага, Чехия). Участници от 6 партньорски университети присъстваха на събитието. То бе модерирано от ръководителя на проекта доц. д-р Барбара Борусяк. Участниците от Стопанска академия „Д. А. Ценов“, Познанския университет по икономика и бизнес, Университета в Сегед, Университета в Загреб, Чешки университет по естествени науки в Прага и от страна на домакините обсъдиха организационни въпроси в подкрепа на съвместните научни изследвания и публикации в областта на устойчивото развитие в различни аспекти. Представени бяха резултати от съвместни проучвания и очертани бъдещи насоки за развитие на мрежата (Central European Network for Sustainable and Innovative Economy - CENETSIE).

Стопанска академия отчете пред партньорите своите участия и резултати в рамките на съвместния проект, свързани основно с изследвания в областта на иновациите и предприемачеството и публикуване на научните достижения в колективни електронни книги. Изразена бе готовност и желание за бъдещи съвместни инициативи и проекти с останалите партниращи университети.

Повече информация за събитието е достъпна на официалния сайта на проекта http://cenetsie.ue.poznan.pl/.