Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ участва в Международна конференция „Образование и бизнес - Бъдещите лидери“

Представителите на Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността гл. ас. д-р Радосвета Кръстева-Христова – Главен координатор и ас. д-р Юлиян Господинов – Координатор „Образователен маркетинг“ взеха участие в Международна конференция „Образование и бизнес - Бъдещите лидери“ (гр. София, 11.05.2016 г.). Събитието бе организирано от Bulgaria ON AIR и Bloomberg TV Bulgaria. Във фокуса на вниманието бяха теми, свързани с търсене на отговор на въпросите как образованието помага на младите хора да изградят лидерски качества и как компаниите откриват и развиват лидери. Модератор на конференцията беше Дориана Ранкова - журналист от Bloomberg TV Bulgaria, автор и водещ на предаването Инвестбук.

На форума Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ участва с рекламен банер, поставен във фоайето пред залата, както и с рекламно-информационни материали, вложени в папките на близо 200 участници - представители на образователния сектор, правителството, неправителствени организации, компании, студенти и медии.
При откриването на форума приветствия към организаторите и участниците отправиха Димитър Шумаров – Изпълнителен директор на Пощенска банка, както и Васил Велев, председател на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ), Изпълнителен директор на „Стара планина Холд“ АД.
Лектори на конференцията бяха:
Роберто Патраси - откривател на таланти за ФК „Милан“ до 2013 г., правен съветник на футболната федерация на Италия по закона за спорта за начинаещи и в сектора спортни игрища и терени от изкуствена настилка;
Огнян Траянов - председател на Българската мрежа на Глобалния договор на ООН, собственик и изпълнителен директор на софтуерната компания „ТехноЛогика“, член на Контролния съвет на Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ);
Любомир Янчев - изобретател и предприемач, включен в класацията на Forbes „30 под 30“ в категория „Изобретения и наука“, управляващ партньор в „Melissa Climate“;
Доц. д-р Красимир Недялков - вицепрезидент на Варненски свободен университет „Черноризец Храбър“;
Александър Кръстев - PR експерт, преподавател „Бизнес комуникация в LinkedIn“, автор на първата българска специализирана е-книга „LinkedIn - Социалните контакти в полза на бизнеса“, създател на най-големия сайт за книги и четене в България - многократно награждаваният AzCheta.com;
Доц. д-р Миглена Темелкова - ръководител на Центъра за учебно-тренировъчни фирми във Варненския свободен университет „Черноризец Храбър“;
Проф. д-р Анатолий Занковский - ръководител на Лабораторията по психология на труда към Института по психология на Руската академия на науките, професор в Московския институт по психоанализа, официален представител на Grid International Ltd. в Русия, консултант по организационно развитие и формиране на корпоративна култура на редица руски и международни компании;
Страци Кулински - Президент на Американския университет в България;
Ангелос Георгиу - мениджър „Услуги за търговските вериги“, Nielsen България;
Джордж Харос - Главен изпълнителен директор на People Solutions ICAP;
Аделина Костова - мениджър „Управленско развитие“ ЕМЕА (Европа, Близък Изток и Северна Африка), Nestle България;
Стамен Янев - Изпълнителен директор, Българска агенция за инвестиции.

В резултат от изнесените презентации и последвалите дискусии участниците в конференцията постигнаха консенсус в разбирането, че лидерът е визионер с цел или кауза, която в очите на неговите последователи е част от един по-добър свят, с модел, в който хората вярват, човек, който непрекъснато развива собствените си умения и споделя знанията си със света.
Осъществени бяха контакти и поставена основата за предстоящо изнасяне на публични лекции пред академичната общност, провеждане на студентски стажове, посещения на студенти в реална работна среда, както и други в областта на образователния маркетинг, кариерното консултиране и възможностите за намиране на работа.
Подробна информация за събитието можете да откриете тук: