Стопанска академия награди участник в 62-рото преплуване на река Дунав край Свищов

Стопанска академия „Димитър А. Ценов” за поредна година отличи с награда участник в масовото преплуване на река Дунав, което се провежда ежегодно в местността „Паметниците” край Свищов. Тазгодишното, 62-ро издание на масовата спортна проява, предизвика за участие 144 ентусиасти от цяла България, които приветства председателят на Общинския съвет – д-р Кристиян Кирилов. По традиция, и сред плувците, и сред подкрепящата ги публика отново имаше представители на Стопанска академия.
Сред гостите на официалното откриване бе и гл. ас. д-р Юлиян Господинов – координатор „Образователен маркетинг” към Академичния център за кариерно консултиране и връзки с обществеността при свищовското висше училище.

Плувците бяха извозени с пароми до румънския бряг, откъдето заедно със спасителите и лодководачите стартира преплуването на голямата европейска река до свищовския бряг. Проявата няма състезателен характер и всички участници получиха грамоти, а най-атрактивните плувци бяха отличени със специални награди. Най-малкият участник беше Никола Киров от Тетевен – на 6 години, а най-възрастният – 78-годишната Стефанка Стефанова от Пловдив. Михаил Качаунов от Велико Търново се оказа плувецът с най-много участия в проявата – общо 56. Наградата за семейство, преплувало Дунав, получиха Борислав Иванов от Сандански и трите му дъщери – Надежда, Виолета и Гергана. С най-масово присъствие отново беше група от старопланинския град Елена,  наброяваща 44 души. Наградите им бяха връчени от председателя на Общински съвет – Свищов д-р Кристиян Кирилов, секретаря на Общината Любомира Петрова, зам.-кмета Борислав Замфиров и председателя на Постоянната комисия по здравеопазване, социална политика, младежта, спорт и туризъм към Общинския съвет д-р Татяна Ганчева.

Наградата на Стопанска академия, гл. ас. д-р Юлиян Господинов връчи на Магдалена Благоева от гр. Варна, избрала в горещия летен ден великата синя река пред черното море.
Спортната проява, организирана от Община Свищов, освен от свищовското висше училище, бе подкрепена от БЧК, Министерство на отбраната (Командване на сухопътни войски), Военно подразделение 28880 Белене, Дирекция „Речен надзор” към Изпълнителна агенция „Морска администрация”, Регионална дирекция „Гранична полиция” – Русе, ГПУ – Свищов, Районно управление „Полиция” – Свищов, МБАЛ „Д-р Димитър Павлович“ – Свищов, както и Звено „Сигурност и контрол” при Община Свищов.