Стопанска академия официално стартира партньорство с Екобулпак България АД

На 02.05.2023г. в рамките на откритата от Стопанска академия „Димитър Апостолов Ценов“ – Свищов зелена кампания за разделно събиране на отпадъци от опаковки и въвеждане на нов стандарт в осигуряването на реално действащ подход на кръгова икономика сред представителството на академичната общност, Свищовската Алма матер получи в знак на бъдещо партньорство и задълбочаващи се междуинституционални контакти солиден фонд от информационни материали и специализирани контейнери за сепарация на създадената от своята дейност отпадъчна суровина, предоставени от една от най-големите организации за оползотворяване на отпадъци от опаковки в България - Екобулпак АД.

Предоставените публични данни от оптимизационната програма на партниращия с университета екологичен конгломерат демонстрираха  както висока корпоративна отговорност, така и преизпълнение на националните цели за рециклиране чрез последователна инвестиционна политика, позволяваща организиране на собствени бази и логистика, които днес да създават необходимите условия за устойчиво развитие на дейността с функционална стафка по типология на събраната и предадена за рециклиране суровина от над 468 298 тона хартия, 197 077 тона пластмаса, 158 641 тона стъкло и 64 707 тона метали.

Показаният жест и поставено начало за съвместни действия, които да подплатят подетата академична инициатива с експертния потенциал и новаторски стил в утвърждаване на екологичния стереотип от сферата на развитие на богата бизнес култура и устойчив предприемачески стил на компания със стратегическо значение за сектор „Eкология“ не само препокриват амбициозната програма за съвместни действия на Университет с над 86 годишна традиция, но и служат като ценностен ориентир показал пътя на градивните стопански връзки в опита за трансформиране на икономиката към нови пазарно ориентирани отношения с либерален подход в контекста на зелената идея.