Стопанска академия приветства учениците в Свищов и страната в първия учебен ден

Стопанска академия „Димитър А. Ценов” приветства възпитаниците на над 1200 средни учебни заведения в България и чужбина по повод откриването на новата учебна 2017/2018 година. Поздравителни адреси от името на ректора, доц. д-р Иван Марчевски са изпратени до средни училища, професионални и профилирани гимназии в страната, и до близо 150 български училища в чужбина.

Представители на академичното ръководство бяха сред официалните гости на тържествените церемонии на 15 септември в свищовските средни училища „Николай Катранов” – проф. д-р Марияна Божинова, „Димитър Благоев” – проф. д-р Йордан Василев, „Цветан Радославов” – проф. д-р Виолета Краева, в Професионална държавна търговска гимназия „Димитър Хадживасилев” – доц. д-р Николай Нинов и в Свищовска професионална гимназия „Алеко Константинов” – доц. д-р Румен Ерусалимов.

В приветствията към преподавателския и административен екип на средните учебни заведения, академичната общност изрази и своята благодарност за грижата и възпитанието на младите поколения. „Бъдете горди с богатото си духовно наследство, с любов и всеотдайност продължавайте да изпълнявате високохуманната си мисия”, се казва в поздравителния адрес. На учениците, академичната общност в Свищов пожела здраве, нестихваща енергия, устременост към нови хоризонти и още по-смели мечти.

Със своето присъствие в свищовските средни училища и отправените поздравления по повод тържественото откриване на новата учебна година, Стопанска академия за пореден път изрази признание и почит към учителите, и показа готовността си да бъде техен доверен партньор за по-доброто утре на подрастващите поколения.