СТОПАНСКА АКАДЕМИЯ С НОВО ОТЛИЧИЕ И ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА НА СВОЙ СТУДЕНТ В ПРЕСТИЖЕН ТУРНИР ПО ШОТОКАН КАРАТЕ

Студент на Стопанска академия „Димитър Апостолов Ценов“ - Свищов спечели европейската титла при мъжете на XIII-тото Европейско първенство по Шотокан Карате, проведено между 27 и 30 април в комплекса АкваЛайф Спорт в Кранево и организирано от World Shotokan Federation /WSF/, съвместно с Българска Национална Федерация по Карате /БНФК/.

С общо 137 отличия, от които 46 златни, 45 сребърни и 46 бронзови медала, страната ни постигна исторически успех и зае челната позиция по брой медали на престижния шампионат.

Марио Иванов, студент I курс, специалност „Счетоводство и контрол“ бе част от българския отбор по кумите, като в общото класиране по медали националите ни се наредиха на първо място комплексно сред участвалите над 410 спортисти от 17 държави, сред които: Австрия, Азербайджан, Хърватска, Италия, Румъния, Турция, Гърция, Украйна, Северна Македония и други.