Стопанска академия с ново участие в кандидатстудентски форум „Панорама на висшето образование – Видин 2024“

На 09.04. и 10.04.2024г. в съзвучие с утвърдените професионални практики на Алма матер – Свищов за навременно изпълнение на критично важните стратегически цели на заложения от университета план-прием, Стопанска академия „Димитър Апостолов Ценов“ - Свищов взе участие в организираната от Центъра за кариерно ориентиране и Община Видин Панорама на висшето образование.

Формираната инициативна група от експерти в състав – г-жа Галя Тачева – Ръководител отдел „Бакалавърско и магистърско обучение“ и д-р Пламен Петров, Главен асистент към катедра „Маркетинг“ , отразили традиционно силните и монолитни партньорски връзки между наложилите се в годините като неразривно свързани и капитализиращи висока отчетна стойност на добавен резултат в каузата за привличане на все повече и по-качествени кандидат-студентски диаспори административни звена за поредна година представиха портфолиото от обучителни програми на университета, разяснявайки реда, формите и начина за участие в приема на едно от най-старите висши учебни заведения в страната.

От името на ректорското ръководство представителите на Свищовската икономическа школа отправиха своите приветствия към бъдещите кандидат-студенти и поздравиха организаторите, изразявайки увереност, че инициираният от тях форум е забележително начинание с фокус за привличането на млади и креативни хора с ясна визия за правилният път на развитие на страната и сигурен избор в утвърждаване на икономическите, търговски, застрахователни и финансови науки като аванпост при подготовка на нужните професионални качества и лична себеотдайност за силна България в обединена Европа.