Студент на Стопанска академия с призово място от световно първенство по шотокан карате в Албена

От 12 – 14.04.2024 г. на провелото се в курортно селище Албена световно първенство по карате - шотокан Стопанска академия бе достойно представена от студента 1 курс, специалност „Счетоводство и контрол“ - Марио Иванов, завоювал престижния бронзов медал.
Курортният комплекс бе домакин на 14 – то поред издание на елитния спортен форум, организиран от Световна федерация по шотокан /WSF/, съвместно с Българската национална федерация по карате, който се превърна в арена на над 1000 участници от 23 държави.

Младият състезател на карате клуб „Атнес“ – гр. Троян и отличен студент на Стопанска академия пребори конкуренцията в категорията до 84 кг. „кумите“ и зае достойното трето място, показвайки за пореден път оптимално съчетание на висок спортен дух, постоянство и отдаденост както в спорта, така и по пътя на придобиване на нови знания с полезен ефект за личностно израстване и нова професионална себеотдайност.