Студенти от Стопанска академия честваха Националния празник на връх Шипка

Студентският съвет при Стопанска академия „Димитър А.Ценов” организира участие на свищовски студенти в честването на Националния празник 3 март на връх Шипка. Въпреки минусовите температури, силен вятър и снежна вихрушка, около 50 студенти се изкачиха на историческия връх, опазил спомена за героите и развяха българския трикольор. С поднасяне на венец от името на цялата академична общност на Свищов, студентите изразиха своята признателност и почетоха паметта на загиналите за освобождението на България. Свищовските студенти присъстваха и на тържествения митинг на площада в подножието на върха, в който участваха вицепрезидентът на България Маргарита Попова, вицепремиерът Цветан Цветанов и министърът по управлението на европейските средства Томислав Дончев.
В навечерието на Националния празник, представители на студентската общност поднесоха цветя и пред монумента в местността „Паметниците” край Свищов, от където преди 134 години започва освобождението на страната ни.