Студенти от Стопанска академия „Д. А. Ценов” участваха в Университетски зимни игри ’2024

Четирима първокурсници от Стопанска академия „Д. А. Ценов” участваха в Университетски зимни игри и Зимен университет ’2024. В тазгодишното, 14-о издание на националната проява, организирана от Националното представителство на студентските съвети в Република България и Асоциация за университетски спорт „Академик”, участваха 420 студенти от 28 висши училища. Спортните събития се проведоха в курортен комплекс „Пампорово”, като целта на организаторите е популяризиране на зимните спортове сред студентската младеж в България, посредством състезания в различни видове зимен спорт – ски алпийски дисциплини, сноуборд, ски бягане, ски рали, бърза шейна, снежна щафета.

Стопанска академия „Д. А. Ценов” бе представена от Николай Костадинов – спец. „Бизнес информатика”, Емилия Борисова – спец. „Международни икономически отношения, Ева Миланова – спец. „Счетоводство и контрол” и Никола Илиев – спец. „Стопанско управление”. В надпреварата за бърза шейна, отборно участваха Ева и Николай. Представители на свищовската делегация участваха и в прояви на Зимния университет, целящ да създаде условия за изграждане на активен диалог между студентските общности на висшите училища в страната.