Студенти от Стопанска академия „Д. А. Ценов” взеха активно участие в Национални летни студентски игри ’2024

Седем студенти от Стопанска академия „Д. А. Ценов” участваха в Университетски летни игри и Летен университет ’2024. В тазгодишното 22-ро издание на националната проява, организирана от Националното представителство на студентските съвети в Република България, се включиха над 550 студенти и докторанти от 35 висши училища в цялата страна, които премериха сили в спортната надпревара, включваща 10 вида спорт – футбол, плажен волейбол за мъже и жени, стрийт баскетбол за мъже и жени, плажен тенис, плуване, плажна лекоатлетическа щафета, плажна щафета, дърпане с въже, водна топка и стрийт фитнес.

Събитието се проведе в периода 25.08-01.09.2024 година в курортно селище „Китен”.
Стопанска академия „Д. А. Ценов” бе представена от Красимир Деянов Ръжев – спец. Застраховане и социално дело, Янислав Владимиров Димитров – спец. Стопански и финансов контрол, Николай Пламенов Марчев – спец. Стопанско управление, Владислав Венков Върбанов – спец. Икономика на търговията, Александър Герчев Геров – спец. Международни икономически отношения, Кристиян Маринов Киряков – спец. Стопански и финансов контрол и Димитър Бориславов Костадинов – спец. Финанси, които формираха футболен отбор, като по този начин бяха част от състезанието.

Ръководителят на делегацията Красимир Ръжев получи специална награда от Ръководството на Националното представителство на студентските съвети за принос в утвърждаването на „Летен университет 2024“.
Летният университет е социален проект, чрез който се цели създаване на предпоставки за активна социално-образователна отговорност и популяризиране на масовия спорт сред студентите.