Студенти от Стопанска академия отново се включиха в националната кампания „Да изчистим България”

Студенти от Стопанска академия „Димитър А. Ценов” отново се включиха в националната кампания на bTV „Да изчистим България за един ден”.

В инициативата, координирана от Студентски съвет при свищовското висше училище, се включиха около 100 студенти. Ентусиастите, готови да направят Свищов едно по-чисто и по-приятно място за живот, само за няколко часа събраха огромно количество отпадъци – над 120 чувала. Местата, за които бе създадена организация за почистване обхванаха районите на Факултетски корпус с парковата зона и паркинга, Ректората на Стопанска Академия, Учебен корпус „ЮГ”, блокове №1, №2, №3, №6 и №8 от студентските общежития и междублоковите пространства.

Тази година, по инициатива на Студентски съвет, в зоните за почистване беше включен и манастира „Св. Св. Петър и Павел”, където се намира гробът на Дарителя на Свищовската Алма матер – Димитър А. Ценов.