Студентският съвет подкрепи националната кампания „Капачки за бъдеще”

За поредна година Студентски съвет при СА „Д. А. Ценов” – Свищов подкрепи националната инициатива „Капачки за бъдеще”. Основната цел на кампанията е, посредством парите получени от предадените за рециклиране пластмасови капачки, да бъдат купувани детски неонатални линейки, с помощта на които най-малките пациенти да стигат бързо и сигурно до съответните отделения на болничните заведения.

Второкурсниците Красимир Ръжев и Александър Геров предадоха, в организираното в град Русе мероприятие, 35 пластмасови туби пълни с капачки, събрани от студентите, преподавателите и служителите на Свищовската академия, за което Студентският съвет получи грамота от организаторите.

Досега, със събраните от националната кампания средства, са закупени пет и предстои закупуването на шеста неонатална линейка.