Свищовски студенти честваха 3 март на връх Шипка

Студенти от Стопанска академия „Димитър А. Ценов” честваха 138-та годишнина от освобождението на България на връх Шипка. Желаещите възпитаници на Свищовското висше училище да се поклонят пред подвига на българските опълченци и руските воини стават все повече.

Тази година стъпалата до легендарния връх изкачиха с трикольори в ръцете около 80 студенти. С полагане на венци и цветя пред монумента с бронзовия лъв, те отдадоха дължимата почит на героите, жертвали живота си за свободата на страната ни. Свищовските студенти присъстваха и на тържествения митинг на площада под връх Шипка. Походът до паметния връх, символизиращ желанието и единението на българския народ да извоюва свободата си, бе организиран от Студентски съвет.

Представители на академичната общност участваха и в тържественото честване на Националния празник пред Паметника на свободата в Свищов – първият освободен град. Венци и цветя поднесоха ректорът доц. д-р Иван Марчевски, преподаватели, студенти и служители.