Свищовски студенти се състезаваха за „Купата на Ректора” в годишния турнир по тенис на маса

Турнир по тенис на маса за „Купата на Ректора” се проведе в Стопанска академия „Димитър А. Ценов”. Традиционната спортна проява, организирана от катедра „Физическо възпитание и спорт” и Студентски съвет, тази година предизвика над 30 студенти от различни курсове и специалности.

Турнирът се проведе по елиминационна схема и при много оспорвани срещи. Класиралите се от 1-во до 3-то място при мъже и при жени получиха медали, а за победителите в двете групи бяха осигурени и купи със символа на този спорт – тенис ракета.
Наградите при жените завоюваха само първокурснички. Купата на Ректора спечели Михаела Славова – специалност „Стопанско управление”. Втора се класира Стефани Христова – спец. „Международни икономически отношения”, а третото място заеха Елеонора Найденова – спец. „Застраховане и социално дело” и Ани Петкова – спец. „Счетоводство и контрол”.

При мъжете златен медал и Купата на Ректора завоюва Любослав Динков – 4 курс, спец. „Стопанско управление”. Сребърния медал спечели ас. д-р Станимир Славов от катедра „Мениджмънт”, а трети останаха Динко Атанасов – 1 курс, спец. „Бизнес информатика” и Кристиян Трендафилов – 3 курс, спец. „Маркетинг”.

Турнирът се проведе под ръководството на ст. преп. Елиз Караманлиева. Наградите на призьорите бяха връчени от декана на факултет „Стопанска отчетност” доцент д-р Росица Колева, ръководителя на катедра „Физическо възпитание и спорт” доцент д-р Христофор Стоянов и Студентски съвет.
Отборът на Стопанска академия по тенис на маса участва в Национална спортна универсиада 2016, която се проведе в Русе и събра около 1400 студенти от 20 университета. Финалите на държавните първенства на българските университети бяха в 11 спорта. Свищовските тенисисти, водени от ст. преп. Караманлиева, представиха Академията в следните категории: индивидуално първенство за мъже и жени; двойки мъже и двойки жени; смесени двойки; отборно първенство за мъже и жени. В индивидуалната надпревара при жените Мейджан Шабанова – 4 курс, спец. „Икономика на туризма” зае призовото 3-то място, като остана на крачка от финалната среща след оспорван мач на полуфинала. В отборното класиране при мъжете Стопанска академия завоюва 5-то място.