Трета среща на партньорите по проект Heritage Game

В периода 28-30 януари 2025 г. се проведе третата среща на партньорите по проект Heritage Game. Домакин на събитието беше Търнавският университет в Словакия. В срещата взеха участие представители на Политехническия институт на Томар (Португалия), Стопанска академия „Д. А. Ценов“ (България), Университета на Южна Бохемия в Чешке Будейовице (Чехия), Търговищкия университет „Валахия“ (Румъния), Търнавския университет (Словакия), Университета в Камерино (Италия) и Университета по наука и технологии в Адана (Турция). В рамките на събитието партньорите дискутира напредъка по проекта и начертаха план за последващо изпълнение.


Събитието стартира на 28 януари с приветствие на ректора и зам.-ректора по международната дейност на Търнавския университет. Приветствие към партньорите по проекта беше отправено и от зам.-кмета на община Търнава.
Първият ден от партньорската среща протече под формата на пренарни лекции от представители на проекта и организации с опит в разработването на геймифицирани приложения на/за културното наследство на Словакия, дискусионни форуми и набиране на обратна връзка за работата по проекта от експерти от практиката.

Следващите дни бяха организирани под формата на тематични уъркшопове между представители на проекта и експерти от практиката за дискутиране на геймификационни методологии и интерактивни инструменти за учене. Участниците в проекта бяха въвлечени в групови дискусии и реална геймифицирана инициатива на културното наследство на Търнава.
Последният ден от партньорската среща беше посветен на управлението на проекта и изпълнението на работните проекти. Специален фокус беше поставен върху изпълнението на РП3 Методология и РП4 Приложение. Партньорите обсъдиха структурата на академичния наръчник и разпределението на ангажиментите по неговото разработване. Представен беше проект на геймификационно приложение, като бяха дискутирани възможните функционалности и технологични решения.

Проект № 2023-1-PT01-KA220-HED-000154261 “A gamification model for community-based heritage work” се реализира с финансовата подкрепа на програма „Еразъм+“, в партньорство между Политехническия институт в Томар (Португалия), Стопанска академия „Д. А. Ценов“, Университета „Валахия“ в Търговище (Румъния), Университета на Южна Бохемия в Ческе Будейовице (Чехия), Университета на Търнава (Словакия), Университета в Камерино (Италия) иУниверситета по наука и технологии в Адана (Турция).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Проект № 2023-1-PT01-KA220-HED-000154261 “A gamification model for community-based heritage work” се финансира от Европейския съюз. Изразените възгледи и мнения обаче принадлежат изцяло на техния(ите) автор(и) и не отразяват непременно възгледите и мненията на Европейския съюз или на Европейската изпълнителна агенция за образование и култура (EACEA). За тях не носи отговорност нито Европейският съюз, нито EACEA.