Церемония по дипломиране на бакалаври от факултет „Мениджмънт и маркетинг”

Завършилите образователно-квалификационна степен „бакалавър” в Стопанска академия „Димитър А. Ценов” вече получават дипломите си облечени с академични тоги и шапки.  Бакалавърските тоги са допълнени със син шал за разлика от магистърските, които са с червен.

Първите, които усетиха емоцията да се дипломират  с официалното академично облекло бяха абсолвентите на випуск 2009 от факултет „Мениджмънт и маркетинг”.

Тържествената церемония по връчване на дипломите се състоя в аулата на Академията, където под звуците на фанфарни сигнали бяха посрещнати зам.-ректорът проф. д-р Любен Кирев, деканът на факултета проф. д-р Виолета Краева и ръководителите на катедри. Сред гостите на церемонията бяха преподаватели, асистенти и докторанти, родители, близки и приятели на абсолвентите.

Поздравително слово от името на академичното ръководство по повод дипломирането на бакалаврите от факултет „Мениджмънт и маркетинг” произнесе проф. д-р Любен Кирев.

В чест на абсолвентите прозвуча студентският химн Gaudeamus igitur. Приветствие те получиха и от декана на факултета проф. Краева, която връчи дипломите на отличниците на випуска, придружени с грамоти за отличен успех.

В седемте специалности към факултет „Мениджмънт и маркетинг” се дипломираха  499 студенти. Със среден успех от следването си между 5.91 и 5.51, и оценка от държавен зрелостен изпит 6.00, обучението си в ОКС „бакалавър” завършиха 49 души.

Връчването на дипломите бе съпътствано с представяне на  всяка една от специалностите – каква е целта на обучението, осигурените фундаментални и конкретни знания, сферите на кариерна реализация. Дипломите на абсолвентите по специалности връчиха ръководителите на съответните катедри.

В рамките на церемонията бе презентирана и алумни инициативата на Стопанска академия. Асистент Иван Маринов от Академичния център за кариерно консултиране и връзки с обществеността представи „Алумни” асоциацията, към която завършилите в Стопанска академия имат възможност да се присъединят чрез вече съществуващите алумни клубове или учредяване на нови клубове.

Церемонията приключи с обща снимка на дипломантите  пред сградата на Ректората и ритуалното хвърляне на шапки.

Отличници на випуск 2009 от факултет „Мениджмънт и маркетинг” по специалности са:

Спец. „МИО” – Нергис Бейзат, Николета Михалева, Емилия Димитрова, Йоана Йорданова, Даниела Бянова, Сибел Асан, Биляна Горанова, Десислава Трифонова, Даниела Трифонова, Борислав Тодоров, Надежда Цочева, Таня Петрова, Христо Чолаков, Кирил Вълев, Борислава Кирякова, Катя Петрова.

Спец. „Стопанско управление” – Радина Цветанова, Кристина Петрова, Ивета Иванова, Веселина Иванова, Диан Василев, Нели Димитрова, Александър Кацаров, Цветелина Маркова, Силвия Булиева, Божидар Бабаджанов, Мартина Колева, Здравка Тодорова.

Спец. „Екомениджмънт” – Илияна Пенева, Зорница Янкова, Пламен Панталеев, Паула Друмева, Соня Стоилова, Цветелина Борисова, Олга Кодова, Бистра Гаврилова.

Спец. „Маркетинг” – Атанаска Стоянова, Мартина Кръстева, Цветелина Сашова, Диана Николова, Мариян Крачунов,  Борислава Димитрова.

Спец. „Бизнес информатика” – Петър Царков, Реджеп Трампов, Григор Неделчев, Иван Лунов.

Спец. „Публична администрация” – Антония Захариева,  Емрах Реджебов.

Спец. „Прогнозиране и планиране” – Милена Ганчева.