Церемония по дипломиране на бакалаври от факултет „Стопанска отчетност”

На тържествена церемония в аулата на Стопанска академия „Димитър А. Ценов” абсолвентите от випуск 2009 към факултет „Стопанска отчетност”, завършили образователно-квалификационна степен „бакалавър”, получиха своите дипломи. Облечени с академични тоги и шапки, под звуците на фанфарни сигнали, дипломантите  посрещнаха с аплодисменти зам.-ректорът по бакалавърско и магистърско обучение проф. д-р Любен Кирев, деканът на факултета – проф. д-р Атанас Атанасов и ръководителите на катедри.

Сред гостите на церемонията бяха преподаватели, асистенти и докторанти, родители, близки и приятели  на дипломантите.

Поздравително слово от името на академичното ръководство по повод дипломирането на бакалаврите от трите специалности към факултет „Стопанска отчетност” произнесе проф. д-р Любен Кирев.

В чест на абсолвентите прозвуча студентският химн Gaudeamus igitur. Те бяха приветствани и от декана на факултета – проф. Атанасов, който връчи дипломите на отличниците, придружени с грамоти за отличен успех.

В специалностите, администрирани от катедрите към факултет „Стопанска отчетност” се дипломираха 422 студенти. Със среден успех от следването си между 5.95 и 5.50, и оценка от държавен зрелостен изпит 6.00, обучението си в ОКС „бакалавър” завършиха 33 души.

Връчването на дипломите бе съпътствано с представяне на  всяка една от специалностите – каква е целта на обучението, осигурените фундаментални и конкретни знания, сферите на кариерна реализация. Дипломите на абсолвентите по специалности връчиха ръководителите на съответните катедри.

В рамките на церемонията бе презентирана и алумни инициативата на Стопанска академия. Асистент Иван Маринов от Академичния център за кариерно консултиране и връзки с обществеността представи „Алумни” асоциацията, към която завършилите в Стопанска академия имат възможност да се присъединят чрез вече съществуващите алумни клубове или учредяване на нови клубове.

Церемонията приключи с обща снимка на дипломантите  пред сградата на Ректората и ритуалното хвърляне на шапки.

Отличници на випуск 2009 от факултет „Стопанска отчетност” по специалности са:

Спец. „Счетоводство и контрол” – Мария Николова, Ради  Димитров, Дияна Петрова, Кирил Джавгов, Грета Господинова, Боряна Пенкова, Йоана Спасова, Петър Вълчев, Румяна Дончева, Стефан Калчев, Наталия Алексиева, Александрина Александрова, Милена Петрова, Кремена Димитрова, Иван Събев, Зорница Бодурова, Мелтем Ахмедова, Георги Георгиев, Деян Милков, Сияна Илиева, Илияна Мончевска, Инна Ковчегарска, Иванела Иванова.

Спец. „Стопански и финансов контрол” – Вероника Георгиева, Фатме Реджеб, Жанета Славова, Теодора Мангова, Мирослав Михайлов, Йорданка Илийкова, Лидия Ангелова, Калина Пашева, Любомир Терзиев, Петър Тодоров.