В Деня на Европа катедра „Стратегическо планиране“ обяви резултатите от ежегодния Национален ученически конкурс за есе

Катедра „Стратегическо планиране“ със съдействието на Кариерен център към Стопанска академия „Д. А. Ценов“ – Свищов проведе ежегодния национален ученически конкурс за есе на тема „Моята визия за моя град към 2027 г. – какъв да е той и как да достигнем до него?“.

Тази година в него взеха участие ученици от 11 и 12 клас от училища в цяла България. За оповестяване на резултатите от Националния ученически конкурс посветен на бъдещето на европейските градове символично бе избран Денят на Европа (9 май 2022 г). Есетата бяха оценени от жури с председател проф. д-р Маргарита Богданова, декан на факултет „Мениджмънт и маркетинг“ и членове: доц. д-р Евелина Парашкевова, ръководител катедра „Стратегическо планиране“ и директор на Институт за научни изследвания, доц. д-р Михаил Чиприянов, доц. д-р Христо Сирашки, директор на Център за професионално обучение и Център за следдипломно и факултативно обучение, гл. ас. д-р Юлиян Господинов, координатор „Образователен маркетинг“ в Кариерен център, гл. ас. д-р Надежда Веселинова научен секретар на катедра „Стратегическо планиране“, гл. ас. д-р Елица Лазарова, изследовател в Институт за научни изследвания и ас. д-р Мариела Стоянова. Единодушно то номинира най-добрите ученически есета в девет категории, а именно:

1. Динка Добрева от гр. Ямбол в категория „Интегрирано социално и икономическо градско развитие
  2. Ралица Августин Коларова от НПМГ „Акад. Л. Чакалов“ - гр. София, 11-Ж клас в категория „Зелен град
  3. Димитър Иванчев от СУ „Димчо Дебелянов“ - гр. Белене в категория „Иновативни проекти“ с ментор Ели Стойкова
  4. Паола Йорданова Милушева от ПГ ,,Христо Ботев“ - гр. Дупница, 11-А клас в категория „Отговорно потребление“ с ментор г-н Димитър Стойнев Кърнолски
  5. Надежда Михайлова от СУ „Димчо Дебелянов“ - гр. Белене в кат. „Визията за малкия град“ с ментор Ели Стойкова
  6. Никол Руменова Цонева от ПГСУАУ ,,Атанас Буров” - гр. Силистра, 11 клас в категория „Транспортът на 21 век“ с ментор г-жа Марияна Георгиева Винарова
  7. Ана Росенова Йосифова от СУ „Димитър Маринов“ - гр. Лом, 11-А клас в категория „Гражданско участие в управлението“ с ментор г-жа Весислава Иванова Велкова
  8. Симона Герганова Иларионова от Професионална техническа гимназия - гр. Бургас, 12-В клас в категория „Европейското бъдеще на моя град“ с ментор г-н Тодор Стаматов Стаматов
  9. Мария Красимирова Попова от НПГ „Димитър Талев“ - гр. Гоце Делчев, 11 клас в категория „Античност и съвремие” с ментор г-жа Златка Мирчева Пейчева

Учениците с най-добрите разработки са наградени с Грамоти в индивидуалните категории, а Сертификат за участие в конкурса получават не само номинираните ученици, но и техните ментори – учители, подпомогнали процеса на създаване на отличените есета. Учениците придобили сертификати ползват предимство при кандидатстване в Стопанска академия „Д. А. Ценов“ – Свищов по първо желание в редовна форма на обучение. Грамота за партньорство в инициативи на катедра „Стратегическо планиране“ към Стопанска академия „Д. А. Ценов“ и благодарствено писмо са изпратени до ръководствата на училищата, чийто възпитаници са номинирани в конкурса, със заявка за задълбочаване на ползотворните контакти в бъдеще.