Възможности за работа в Гърция през лятната ваканция представи пред свищовските студенти консултантска фирма

Възможности за работа в Гърция представи пред студенти в Стопанска академия консултантската фирма за подбор и набиране на персонал Job Trust. Представителят на българския офис на фирмата – Сара Атанасова сподели, че като страна, в която туризмът заема важна роля в националната икономика, Гърция е предпочитана за летни бригади от много студенти, изучаващи туризъм, тъй като им дава възможност да изпробват своите теоретични знания в реална работна среда. Голяма част от присъстващите на срещата свищовски студенти бяха именно от спец. „Икономика на туризма”. Сара Атанасова поясни, че работните позиции, които се предлагат, са подходящи и за студенти от други специалности, които искат да използват лятната си ваканция за да придобият опит и познания в сферата на туризма, да подпомогнат бюджета си, да опознаят гръцката култура, да срещнат нови приятели от различни страни, да подобрят езиковите си познания.

Студентите могат да кандидатстват за работни позиции в луксозни хотели и курорти на Халкидики, Крит, Пелопонес, Родос, Корфу, Санторини и други гръцки острови. Сред представените работни позиции са рецепционисти, връзки с клиенти, пикола, камериерки, сервитьоpи, работници в кухня и в спа сектора, аниматори, градинари, охрана и др. Сара Атанасова поясни, че продължителността на договорите за работа варира между 3 и 6 месеца, а сред преимуществата са безплатно настаняване, три хранения на ден, компенсация за билетите. Студентите бяха запознати още с начина на кандидатстване и процедурата за подбор. Получиха информация и относно изискванията за нивото на владеене на английски език или на втори чужд език за съответните работни позиции.