Възможности за стаж обяви Академията за културна дипломация (2020-25)

Стажантският проект на Академията за културна дипломация (2020-25) е 5-годишна програма с основна цел да даде възможност на студентите, които се нуждаят от стаж като задължителна част от бакалавърската, магистърската или друга степен, да се занимават с културна дипломация и да допринасят за по-нататъшно насърчаване на културната дипломация и мултикултурализма в световен мащаб.

Позиционирането на Академията за културна дипломация в центъра на Европа я превърна в естествен център за по-младото поколение и наистина през последните години проектите станаха свидетели на стажантите като активни участници в мултикултурното поле, където се сформираха трайни приятелства и бяха ценни създадени контакти, които веднага разшириха мрежата на всеки индивид до всички части на света.

Разнообразната мултикултурна среда предоставя отлична рамка за културна дипломация, която да се практикува ежедневно в офиса, както и извън него. Една от основните привилегии, предоставени от проекта, е да работите в млада, интердисциплинарна и международна среда, която служи като модел на успешен мултикултурализъм на практика. Опитът да се научите да работите заедно в мултикултурна и международна организационна среда е рядък, уникален и възнаграждаващ общ опит.

Кандидатури се приемат на текуща база за стажове на пълен работен ден. Стажовете са на пълен работен ден и продължават 2 месеца или повече. ICD Academy предоставя на стажантите месечна стипендия за продължителността на стажа им от 500 евро на месец.

Академията за културна дипломация очаква кандидатури от лица, които идват от следните области:

• Международни отношения и политика
  • История и философия
  • Езици и литература
  • Маркетинг и бизнес
  • Комуникация и журналистика
  • Филм и фотография
  • Изкуство и култура

Подробности за стажа

• Избираемост - Стажът е отворен за записани в момента студенти, които се нуждаят от този стаж като задължителен компонент от тяхното академично обучение или участници в програма ЕРАЗЪМ.
  • Продължителност - Доброволните стажове са на пълен работен ден, продължават 3 месеца или повече.
  • Език - Кандидатите трябва да владеят добър говорим и писмен английски език.
  • Лични умения - Поради естеството на нашата работа, ние отдаваме голямо значение на гъвкавостта, силната работна етика и способността да работим добре с другите.
  • Гъвкавост - Кандидатите трябва да са подготвени за гъвкава работна среда, тъй като екипите и задачите могат да се променят често според дневния ред на програмата.
  • Независимост - Поради голямото количество дейности и програми, които ICD изпълнява през цялата година, стажантите работят в екипи под ръководството на ръководител на екип/програмен директор с минимален надзор.
  • Стипендия - ICD Academy предоставя на стажанти месечна стипендия от 500 евро.
  • Лаптоп – Освен това всички стажанти трябва да имат достъп до личен лаптоп, който трябва да носят ежедневно в офиса.

Стажантските отговорности включват някои от следните дейности:

• Международни конференции и ежедневни събития »
  • Офис администрация и логистика
  • Администриране на събития и логистика
  • Повишаване на информираността, PR и маркетинг
  • Придобиване на лектори и партньори
  • Поддръжка за конференции и събития
  • Берлин Глобални новини
  • Документация на събитието
  • Провеждане на интервюта и писане на статии за www.BerlinGlobal.org
  • Изследване на културната дипломация »
  • Провеждане на интервюта и писане на статии