Възпитаник на Стопанска Академия „Димитър А. Ценов” e вицешампион от държавното първенство по киокушин карате

На 08 октомври 2016 год. в град Габрово се проведе Държавното първенство по Киокушин карате за мъже и жени.
Димитър Запрянов - възпитаник на Стопанска академия „Димитър А. Ценов” - Свищов, достигна до сребърното отличие при мъжете в категория до 75 кг. на тазгодишната надпревара.
През месец април (тази година) Димитър Запрянов спечели шампионска титла от международно първенство за Купа „Верея“ проведено в град Стара Загора.

Треньор на студентите - Митко Божанов (също възпитаник на СА „Димитър А. Ценов“ – Свищов), очаква тази поредица от успехи да помогне за популяризирането на Киокушин карате сред възпитаниците на висшето училище в крайдунавския град и е направил постъпки пред Ръководството на Стопанска академия, за превръщането му в университетски спорт.