Възстановени традиции по провеждане на лятно училище със студенти от Донецкия национален университет

Стопанска Академия „Д. А. Ценов“ и Донецкият национален университет възобновиха традиционното провеждане на лятно училище с участието на украински студенти и преподаватели. Организирането на съвместното събитие датира от 1997 г., когато за първи път студенти и преподаватели от Стопанска академия взеха участие в лятното училище в Донецкия национален университет въз основа на сключен двустранен договор.
Тази година мероприятието бе проведено в периода 04.09–11.09.2016 г., като в него участваха седем чуждестранни студенти от специалност „Международен бизнес“, преподаватели и докторанти от Донецкия национален университет.
От името на академичното ръководство приветствие към участниците отправи заместник-ректорът по учебната дейност – проф. д-р Марияна Божинова. Програмата на лятното училище включваше образователна и културна част. Обучението на участниците обхващаше лекции и дискусионни семинари на тема „Международно данъчно планиране“, модерирани от гл. ас д-р Симеон Момчев, преподавател към катедра „МИО“. Учебните занятия се проведоха в базата на СА „Д.А.Ценов“ в с. Кранево.
Предвидена бе и културна програма, която да запознае участниците с културното и историческо наследство на гр. Свищов и други археологически обекти от България като Културно–исторически комплекс „Царевец“ (гр. Велико Търново), Архитектурно-етнографски комплекс „Етъра” (гр. Габрово), Археологически резерват „Калиакра” (гр. Каварна) и Национален историко-археологически резерват „Мадара“ (гр. Шумен).
След завършване на лятното училище всички участници получиха дигитални сертификати за участие.